بهداشتی

ماسک مو چه فوایدی دارد ؟ و چرا باید از آن استفاده کنیم ؟

فواید ماسک مو
موی سر در زیبایی فرد تاثیر بسزایی دارد و جذابیت او را چند برابر می‌کند به همین دلیل باید در مراقبت از آن ‌کوشا باشیم. در بعضی اوقات به دلایل مختلف طبیعی و شیمایی به موها آسیب هایی وارد می‌شود در این موارد باید برای از بین بردن این آسیب ها و بخشیدن شادابی ، زیبایی و سلامت به موها از ماسک مو استفاده کرد. ماسک مو که در تقویت موها و ریشه ی مو موثر است یکی از الزامات برای مراقبت مو است. در این مطلب قصد داریم که به فواید ماسک مو برای مو سر بپردازیم پس تا انتهای این مطلب باما همراه باشید.

فواید استفاده از ماسک مو :

الف ) از بین برنده ی خشکی موی سر و آسیب های مکرر :

افرادی که موهای آن ها خشک است از خشکی مو رنج می برند چرا که خشکی مو باعث آسیب هایی به مو از قبیل از دست رفتن فرم و حالت اولیه مو ، نازک و شکننده شدن مو ، مو خوره و وز شدن موها می‌شود.
این خشکی به دلایل متعددی است اما با استفاده از یک ماسک موی که مخصوص موهای خشک است می توان این مشکل را حل کرد و شادابی و سر زندگی را به موها بخشید و در حالت کلی ماسک های مو طراوات را به موها می بخشند.

 

فواید ماسک مو

ب ) بخشیدن نرمی و درخشندگی به موها :

ماسک های مو در ساختار خود حاوی مواد مرطوب کننده و تقویت کننده ی موها هستند این خاصیت ماسک های مو فواید بسیاری را به موها می‌رساند بازگرداننده ی لطافت و نرمی و به موهایی است که کدر شده‌اند و بد حالتی آن را از بین می برد‌. همچنین موهایی خوش حالت را برای فرد به ارمغان می آورد و ایجاد کننده ی موهایی با حالت براق ‌درخشان و صیقلی است به علاوه صاف کننده ی موها است.

پ ) ترمیم کننده ی موها و از بین برنده ی آسیب :

آسیب دیدن موها به دلایل متعددی است :
1. موها در معرض درجه حرارت بالای اتو و سایر وسایل قرار می‌گیرند.
2. استفاده از محصولاتی که نامناسب هستند و با کیفیت نیستند.
3. موها که در معرض اشعه های مضر خورشید قرار گرفته بگیرند ساییده می‌شوند.
اما استفاده از یک ماسک موی مناسب این آسیب ها را از بین می‌برد. مواد مغذی که در ماسک مو وجود دارد جذب ساقه های مو و پوست سر می‌شود و ریشه های مو و کوتیکول های مو را بازسازی و ترمیم می‌کند.
استفاده از ماسک مو به رغم اینکه آسیب های موجود را از بین می‌برد از بین برنده ی آسیب های بعدی نیز است. استفاده از ماسک مو به رغم اینکه آسیب های موجود را از بین می‌برد از بروز آسیب های بعدی نیز جلوگیری می کند.
بهترین نوع ماسک مو برای از بین بردن آسیب های وارده به موی سر ماسکی است که در ترکیبات خود حاوی اسیدهای چرب مفید ، آمینو اسیدها و پیتید های مغذی است.

ت ) از موهای رنگ شده مراقبت می‌کند :

ماسک هایی موجود هستند که مختص موهایی هستند که رنگ شده اند و در تثبیت موها موثرند
موها که در اثر رنگ شدن خشک و کدر می‌شوند با استفاده از ماسک مو می‌توان از خشکی و کدر شدن موها جلوگیری کرد.
این ماسک ها باعث شادابی و آبرسانی موها می‌شوند چرا که مواد مغذی درون آن به قسمت های داخلی مو نفوذ می کند و تغذیه کننده و تثبیت کننده ی رنگ موها است.

ج ) از بین برنده ی حالت وزی مو :

موهایی که حالت وز دارند باعث می شود ظاهر به هم ریخته و نا مرتب به موها ببخشد که احساس ناخوشایندی به فرد می‌بخشد استفاده از ماسک مو این حالت وزی را از بین می‌برد و موهایی مرتب به فرد می بخشد.

 

فواید ماسک مو

 

چ ) موثر در سلامت پوست سر :

افرادی که پوست موهای آن ها خشک است و دچار بیماری های پوستی از قبیل شوره خشک یا اسکالپ و پوسته پوسته است از بین برنده ی زیبایی و شادابی موها است استفاده از ماسک مو هم ساقه ی مو و هم پوست موها را آبرسانی می‌کند و به سلامت موها کمک می‌کند.

چرا باید از ماسک مو استفاده کنیم ؟

استفاده از ماسک مو برای موی همه افراد مناسب است و افرادی که از موهای سالمی برخوردارند باید به طور معمول هفته ای یک بار یا حداقل دو هفته یک بار از ماسک مو استفاده کنند چرا که برای سلامت موها لازم است و در سلامت موها موثر است و شادابی و طراوت را به موها می‌بخشد.
همچنین درمان موثری است برای افرادی که دارای موهای خشک و شکننده هستند و علاقه مند به رنگ کردن موها هستند برای تثبیت رنگ موها به استفاده از ماسک مو احتیاج دارند همچنین افرادی که موهای آن ها وز است به استفاده از ماسک مو نیازمندند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *