سلامت و زیبایی

دلایل تیره شدن یا تیرگی پوست ؟! 

تیره شدن یا تیرگی پوست

تیره شدن یا تیرگی پوست می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما در این میان می توان گفت که لک شدن و تیرگی پوست دو حالت کلی دارد که یکی از آنها بوجود آمدن لک های روشن می باشد که به دلیل کمبود ملانین و دسته دوم لک های تیره هستند که دلیل آنها وجود بیشتر از حد معمول ملانین می باشد.

شاید برایتان سوال باشد که چه عواملی باعث کمبود و افزایش ملانین در پوست و باعث تیرگی پوست می شود؟! آیا این تیرگی به صورت تکه تکه یا یک پارچه است؟!

در ادامه با ما همراه باشید تا تیرگی پوست و دلایل ایجاد آنها را با هم بررسی کنیم و با دانستن این نکات و رعایت آنها پوستتان را شاداب و جوان نگه دارید!

1-آیا نور خورشید در تیرگی پوست تاثیر دارد؟!

در جواب می توان گفت که یکی از دلایل مهم تیرگی و لک شدن پوست قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می باشد که باعث آفتاب سوختگی و تیرگی پوست می شود پس توصیه می شود حتی در روز های ابری هم قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوستتان در برابر پرتو فرا بنفش محافظت کنید.

اگر دقت داشته باشید بیشتر لک های پوستی و تیرگی پوست در قسمت هایی که در معرض نور خورشید قرار دارند به وجود می آیند لازم است بدانید که پوست بدن و صورت از حساس ترین و آسیب پذیر ترین قسمت های بدن می باشد و زود آسیب می بینند  و دیر درمان می شوند ، بعضی از آسیب های پوستی هرگز درمان نمی شوند و پوست صورتتان هرگز آن زیبایی اولیه را نخواهد داشت پس از اکنون سعی کنید از پوستتان در برابر عوامل مضر محافظت کنید تا دچار پیری زودرس نشوید.

تیره شدن یا تیرگی پوست

2-استفاده از محصولات بی کیفیت شیمیایی؟!

بارها به این موضوع اشاره کرده ایم و اکنون هم به این مورد می پردازیم تا به اهمیت استفاده از محصولات مراقبتی و بهداشتی اصل و اورجینال پی ببرید.

بیشتر مردم با قصد محافظت از پوست و حفط بهداشت و مراقبت پوستی از محصولات مراقبتی استفاده می کنند و در این میان بیشتر آنها از محصولاتی فیک و بی کیفیت که تنها ویژگی مثبتی که دارند ارزان بودن قیمت آنها است و در بلند مدت استفاده از این محصولات آسیب های جبران ناپذیری به پوستتان وارد می کنند و ممکن است اصلا متوجه نباشید که آسیب های وارد شده به پوستتان به دلیل استفاده از این محصولات باشد.

توصیه می شود اگر به قصد مراقبت و بهداشت پوست از این محصولات استفاده می کنید یا از محصولات اصل و اورجینال استفاده کنید یا اصلا از این محصولات استفاده نکنید.

محصولات اصل و با کیفیت در ساخت آنها از موادی استفاده شده است که نه تنها به پوست آسیب نمی رسانند بلکه به زیبایی و شادابی هر چه بیشتر آن کمک می کند.

3-آیا تغییر هورمون ها در بانوان می تواند در تیرگی پوست تاثیرگذار باشد؟!

بله ، در میان بانوان به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است پوست بدن و صورت واکنش نشان بدهد و لک های پوستی در آنها به وجود بیاید و سعی کنید در دوران بارداری قبل ایجاد تیرگی پوست حتما به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا با توصیه دکتر از محصولات مناسبی برای جلوگیری از به وجود آمدن این لک ها جلوگیری کنید.

دلیل اهمیت این موضوع این است که تیرگی پوست در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی بسیار شایع است و در بسیاری از بانوان به وجود می آید و باعث می شود در این دوران زیبایی پوست خود را از دست بدهند و دچار پیری زود رس می شوند پس سعی کنید قبل از ایجاد تیرگی پوست در دوران بارداری به پزشک مراجعه کنید که با دارو ها و محصولات مراقبت مناسب از ایجاد لک های دوران بارداری یا ماسک بارداری جلوگیری کنید!

4-لکه های پس از التهاب چه نوع تیرگی پوست هستند؟!

یک نوع لک شدن یا تیرگی دیگر در پوست وجود دارد که معمولا پس از التهاب و یا آسیب رسیدن به پوست به وجود می آید زمانی که التهاب صورت به پایان می رسد معمولا جای خود را به لکه های صورت می دهند و جدا از این موضوع معمولا جای زخم ها و سوختگی ها هم بر روی پوست تبدیل به لک های تیره می شوند و رفع شدن آنها دشوار است.

توصیه می شود به موارد ذکر شده دقت کنید و با رعایت این نکات از پوست خود در برابر تیره شده و پیری زودرس محافظت کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *