مراقبت های پوستی

چگونه از پوست خود در برابر سرما محافظت کنیم ؟

مراقبت از پوست خود در مقابل سرما

با سرد شدن هوا ، با افزایش وزش باد و رطوبت کم و استفاده از سیستم های گرمایشی مواجه هستیم این تغییرات روی پوست افراد تاثیر می گذارد و نتیجه آن خشک شدن پوست است. خشک شدن پوست بر روحیات شما نیز تاثیر می گذارد و همچنین از لحاظ سلامتی هم امری خوشایند نیست علت خشک شدن پوست این است که وقتی دمای هوا کاهش می یابد سلول های پوست در هوای سرد و دمای پایین از بین می روند که موجب التهاب و سایش می شود. بنابراین در هر فصل و از جمله فصل سرما از پوست خود مراقبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا را های مراقبت از پوست خود در برابر سرما را ذکر کنیم.


راه های مراقبت از پوست خود در برابر سرما :


1 .اصول شستشو و نظافت پوست رعایت شود :

در شستشوی پوست خود به آرامی و ملایمت این کار را انجام دهید. در شستشوی پوست و دفعات استحمام این اعمال را تا حد امکان کاهش دهید به این معنی که از شستشو و استحمام بی مورد
پرهیز کنید. در استفاده از محصولات بهداشتی آن ها را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید و به اندازه کافی از آن ها استفاده کنید. آب برای شستشو باید گرم باشد اما نه به اندازه ای که منجر به قرمزی پوست شود. بعد از اینکه دوش گرفتید و یا حمام کردید از اینکه حوله را روی سطح پوست خود بکشید خودداری کنید و سعی کنید که به آرامی خود را خشک کنید. همچنین برای اینکه دست و صورتتان را خشک کنید از کشیدن حوله بر روی پوست دست و صورت اجتناب کنید و فقط حوله را روی دست و صورت بگذارید. در فصل سرما که رطوبت کم است بهتر است از مرطوب کننده های کرمی استفاده شود.


2 .پوست خود را آبرسانی کنید :


لایه شاخی پوست از پوست در مقابل تغییرات دما مراقبت می کند و با برودت سرما این لایه که ضعیف میگردد در نتیجه نیاز به بازسازی سلول ها دارد برای بازسازی سلول ها باید از مرطوب کننده ها استفاده شود که استفاده از آن ها باید متناسب با پوست و روزانه دو تا سه بار پوست را آبرسانی کنید. محصولات حاوی مواد مغذی و کلاژن در آبرسانی پوست موثرند.


3.توجه کافی را به دست ها و لب هایتان داشته باشید :


در فصل سرما آبرسانی به پوست دست و لب از اهمیت بسیاری برخوردار است به علت سرما در مواقعی که دستکش نمی پوشیم ناحیه انگشتان آسیب می بیند. پس باید به خوبی از دست ها مراقبت کنیم به نحوی که از مرطوب کننده هایی استفاده کنیم که حاوی مقدار زیادی گلیسیرین و اوره هستند با این کار اثرات ناشی از خارش انقباضی عروقی را که در هوای سرد اتفاق می افتد کاهش می دهیم همچنین باید اپیتلیال را در لب ها و خطوط اطراف آن آرام کنید که برای این کار باید از مواد مغذی و مرطوب کننده ها استفاده کنید.
مراقبت از پوست خود در مقابل سرما


4 .از پوست خود در برابر اشعه خورشید محافظت کنید:


به دلیل اینکه تصور می کنیم اشعه خورشید فقط در روزهای گرم تابستان بر روی سلامتی پوست ما تاثیر می گذارد از محافظت پوست در برابر خورشید در روزهای سرد خودداری می کنیم و همین امر موجب می شود که آفتاب بر روی پوست به خصوص صورت و لب ها تاثیر بیشتری بگذارد و به همین دلیل موجب سوختگی در لب ها ، گونه ها ، روی بینی و پیشانی می شود پس از ضد آفتاب مختص به پوست خود در فصل زمستان هم استفاده کنید.


5.سبک زندگی سالم و داشتن عادت های درست :

استفاده از سیگار ، تنباکو و الکل که از عادات نامناسب هستند باعث می شوند که عروق مرکزی منبسط و عروق محیطی منقبض شوند و در مکانی که با رگ های خونی پوست مواجه می شوند
باعث این می شوند خون کمتری به ارگان های مختلف از جمله پوست برسد که با گذشت زمان موجب پیری زود رس ، تخریب لایه های سطحی پوست می شود. پس مصرف این مضرات را کنار بگذارید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *