تکنولوژی

برای رفع ریزش موی سر چیکار کنم؟!

امروزه ریزش موی سر در میان اکثریت مردم و حتی جوانان و خانم ها افزایش پیدا کرده است. و این موضوع می تواند دلایل زیادی داشته باشد. روش های بسیار زیادی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد حتی اگر ارثی باشد. بسیاری از این روشها علاوه بر جلوگیری از ریزش باعث تقویت مو و ریشه مو می شوند.                          

پس با ما همراه بباشید تا راه های مراقبت از موهایتان را کامل معرفی کنیم.

1.چه عواملی باعث ریزش موها می شود؟!

همان گونه که می دانید موها در زیبایی شما تاثیر بسیار زیادی دارند پس آیا برای مراقبت از آنها برنامه ای دارید؟! لازم به ذکر است که دلیل ریزش موهای سر همیشه ارثی نیست. و خیلی اوقات استفاده از محصولات نامناسب و بی کیفیت و گاهی بی اهمیت بودن به سلامت موها دلیل ضعیف شدن ریشه موها و شروع ریزش آنها می شود.

استفاده از محصولات بی کیفیت و فیکی که تنها ویژگی آنها ارزان بودن آنهاست از دلایل اصلی شروع ریزش موهای سر شما می باشد. چراکه این محصولات بیشتر از ترکیبات شیمیایی ساخته شده اند. و اگر از استانداردهای لازم برخوردار نباشند به شدت به موها و ریشه مو آسیب می رساند. و باعث ضعیف شدن ریشه و شروع ریزش موهای سرتان می شود. که این روزها خانم ها با استفاده از این محصولات بی کیفیت به شدت دچار ریزش مو شده اند.

از دلایل دیگر ریزش موهای سر عدم توجه کافی به موهایتان می باشد. و به اندازه کافی در طول هفته با محصولات مناسب موهایتان را نمی شویید و به دلیل مشاغل کاری و… اغلب اوقات به آن توجه نمی کنید.

اما باید یادتان باشد که بهداشت شخصی و بخصوص مراقبت از موها از مهم ترین مسائلیست که نباید از یاد ببرید.

2-راه های جلوگیری از ریزش موی سر؟!

در مرحله اول سعی کنید بعد از حمام و به هنگام خشک کردن موها با سشوار، مدت طولانی باد گرم سشوار را رویش نگه ندارید چراکه ریشه موها بسیار حساس است و ممکن است آن را بسوزاند پس در راه مراقبت از موهایتان این نکته را هم بیاد داشته باشید.

رفع ریزش موی سر

در مرحله دوم از محصولات با کیفیت و مارک دار برای شستشو و مراقبت مو استفاده کنید. این محصولات شامل،  ماسک مو، تقویت کننده های مو، سرم های مو، حالت دهنده های گیاهی و شامپو هایی با کیفیت بالا میشوند.

حتما سعی کنید برای تقویت موهایتان از سرم و ماسک های تقویت کننده مو استفاده کنید.این محصولات اگر از برندهای معتبر و شناخته شده ای باشند (سه محصول بالا) به تقویت و رشد موهایتان بسیار بسیار کمک می کند و حتی حالت پذیری موها را بیشتر می کند.

مهم ترین موضوعی که باید به آن اشاره کنیم استفاده از شامپوی مناسب برای شستشو می باشد.

توصیه می شود هرگز از شامپوی افراد دیگر استفاده نکنید چون بعضی شامپوها فقط مخصوص آقایان وبعضی فقط مخصوص آقایان می باشند و بعضی شامپو ها ممکن است مخصوص رفع شوره سر و دارای مواد اسیدی باشند پس سعی کنید حتما موقع استفاده و خرید شامپو حتما به برند و کاربرد شامپو دقت کنید و با آگاهی کافی شامپو را خریداری کنید.

+من موهای پر پشت دارم و هرگز دچار همچین مشکلی نخواهم شد!!

بعضی از افراد تصور می کنند چون موهای پر پشتی دارند دیگر موهایشان کاملا در امان است. و هیچ چیز توانایی آسیب رساندن به آنها را ندارد در حالی که بیشتر افرادی که امروزه دچار ریزش مو میشوند موهای پر پشتی داشته و به دلایل زیادی دچار ریز شده اند.

پس هرگز پرپشت بودن موهایتان بهانه ای برای مراقبت نکردن از موهایتان به حساب نمی آید و باید از همین دورانی که موها پرپشت هستند اقدامات مراقبتی را انجام دهید تا هرگز دچار این مشکل نشوید.

بیشتر دلایلی که در بالا برای ریزش موها ذکر کردیم دلایلی مبنی بر اشتباهات مراقبتی افراد می باشد و بسیار کم به جنبه ارثی آن اشاره کردیم پس نباید تصور کنید که چون الان از وضعیت موهایتان راضی هستید حتما فردا هم راضی خواهید بود پس برای اینکه هرگز به دنبال روش های درمان نباشید از اکنون به دنبال روش های مراقبتی باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *