سلامت و زیبایی

مراقبت های لازم بعد از کراتینه مو !

مراقبت های لازم بعد از کراتینه مو

کراتینه مو یکی از کار های پر طرفدار در میان عاشقان زیبایی و سلامتی مو می باشد. با توجه به پیشرفت های چشم گیر این سال ها در امر زیبایی ، کراتینه مو به یکی از پرطرفدارترین روش ها در میان مردم تبدیل شده است. با توجه به کم بودن اطلاعات در زمینه کراتین مو ، باید خیلی دقت کرد و آگاه بود تا کاری رو اشتباه انجام ندهیم.

در حقیقت انجام خدمات کراتینه مو را می توان به دو قسمت تقسیم کرد ، بخش و خدمات حین اجرای کراتینه مو و بخش مراقبت های بعد از کراتینه مو ، که این مورد بسیار مهم شما را در طولانی کردن مدت زمان اثر کراتینه مو همراهی می کند. مراقبت های لازم بعد از کراتینه کردن مو چیست؟ آیا موها بعد از کراتینه شدن به مراقبت خاصی نیاز دارند ؟ در جواب این سوال ها باید بگوییم بله! موهای کراتینه شده نیازمند مراقبت خاص هستند. پیش از آن که در مورد مراقبت‌های بعد از کراتینه مو برای شما توضیح بدهیم ابتدا باید بگوییم کراتینه مو چیست؟ خیلی از خانم‌ها و آقایان برای رهایی از شر موهای وز و آسیب دیده، موهایشان را با مواد شیمیایی کراتینه می‌کنند. این کراتین، موها را سالم و صاف می‌کند. بعد از کراتینه کردن، شما موهای مرتب و زیبایی خواهید داشت. البته نگهداری از این موها اهمیت ویژه‌ای دارد. برای این که در مورد مراقب‌های پس از کراتینه مو بیشتر بدانید تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

برای مراقبت بعد از کراتینه کردن مو چه کنیم؟

کراتینه کردن مو یک راه فوق العاده خوب برای افرادی است که می‌خواهند موهای صاف و براق داشته باشند. با استفاده از کراتین می‌توان موهای وز را نرم و صاف و درخشان کرد. در صورتی که روی موهایتان کراتین را انجام دهید، نتایج آن تا شش ماه باقی خواهد ماند. بعد از گذشت شش ماه ریشه موها مانند اول بیرون می‌آید و لازم است ریشه گیری شود.

برای کراتینه کردن مو باید مواد کراتین را از برندهای معتبر تهیه کنید و از کیفیت آن‌ها اطمینان کافی داشته باشید. چون موادی که برای مو استفاده می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است. بعد از این که مواد کراتین خوب را تهیه کردید لازم است برای زدن آن به موهایتان به یک فرد کاربلد و حرفه ای مراجعه کنید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند این کار را خودشان در منزل انجام دهند و وقت خود را در سالن‌های زیبایی و در کنار افراد ماهر هدر ندهند. در صورتی که این کار اشتباه است و اگر فرد بلد نباشد و مواد شیمیایی کراتین برای مدتی طولانی روی موها بماند، موها می‌سوزند و سلامت خود را از دست خواهند داد. اگر تصمیم دارید موهای خود را کراتین کنید مواد خوب تهیه کنید و اجرای آن را به یک فرد کار بلد بسپارید. بعد از کراتینه کردن مو باید از موها به خوبی مراقبت کنید.

کارهای ضرروی بعد از کراتین مو

استفاده از مواد مرغوب برای کراتینه کردن مو

شاید فکر کنید لخت کردن موها یا همان کراتینه کردن مو این ارزش را ندارد که هزینه زیادی بابت آن پرداخت کنید. اگر اینطور فکر می‌کنید باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. این هزینه‌ها زمان زدن هرگونه مواد شیمیایی به مو ارزش آن را دارد. توصیه ما برای شما این است که برای حفاظت از سلامت موها هنگام لخت کردن حتما از مواد مرغوب استفاده کنید. همچنین برای اجرای آن روی موها به یک فرد قابل اعتماد و ماهر مراجعه کنید.

مراقبت بعد از کراتینه کردن مو با شامپوی مناسب

بعد از این که موهایتان را کراتینه کردید برای شست و شوی آن باید به دنبال یک شامپوی مناسب موهایتان باشید و در انتخاب شامپو خیلی دقت کنید. لازم است از آرایشگرتان در مورد نحوه شستن موها بپرسید. برای موهای کراتینه شده باید خرید شامپو بدون سولفات را در اولویت خود قرار دهید. شامپوهای حاوی سولفات سدیم، کراتین موهای شما را از بین خواهند برد و نتیجه کار شما را خراب می‌کنند.

نکته دیگری که در رابطه با شستن موها وجود دارد این است که آب شور و آب کلر دار هم باعث از بین رفتن کراتین موهای شما می‌شوند. شامپو بدون سولفات کراتین جلبک دریایی Seaweed یکی از بهترین شامپو ها برای استفاده بعد از کراتین مو است.این شامپو دارای ۹۵٪ جلبک دریایی و روغن آرگان و ابریشم دریایی است. این شامپو نرم کننده و تغذیه کننده ی مو است و باعث آبرسانی و مرطوب شدن مو می شود و از ریزش آن جلوگیری می کند.

استفاده از ماسک موبرای موهای کراتینه شده

همان گونه که گفتیم برای کراتین کردن موها از مواد شیمیایی استفاده می‌شود. این مواد که برای لخت کردن موها مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث از بین رفتن روغن طبیعی موها می شود. برای جبران این ماده از دست رفته و برگرداندن رطوبت به موها به هیچ وجه از هر مواد چرب کننده و پر از وازلین استفاده نکنید. توصیه می‌کنیم بعد از شستن موها با شامپوی مناسب، به موهایتان نرم کننده یا ماسک مو بزنید و بعد آبکشی کنید. ماسک موی آرگان بعد از حمام گانیسا مناسب انواع مو مخصوصا موهای رنگ شده و کراتین شده است و دارای روغن آرگان و ویتامین است و به موهای آسیب شده و شکننده کمک می کند و باعث درخشان شدن مو می شود‌.

ماسک موی آرگان داخل حمام گانسا

خشک کردن موهای کراتینه شده بعد از حمام

بعد از این که موهایتان را کراتینه کردید تا سه روز آن‌ها را اصلا خیس نکنید. در صورتی که موهای شما به هر صورتی خیس شد، باید سریعا آن‌ها را با سشوار خشک کنید و اجازه ندهید رطوبت، کراتین موهایتان را خراب کند. بعد از گذشت 72 ساعت می توانید حمام کنید. پس از بیرون آمدن از حمام می‌توان اجازه داد موها خودشان خشک شوند و همچنین می‌توان با سشوار آن‌ها را خشک کرد. قبل از کراتین روی موها شاید لازم بود بعد از حمام کلی وقت را با سشوار کردن صرف کنید تا موها صاف و لخت شوند اما بعد از کراتین این مشکل را ندارید و موها با یک باد سشوار یا یک شانه زدن ساده، صاف و زیبا خواهند شد.

جمع بندی نکته های مراقبت مو بعد از کراتینه کردن

1. 72 ساعت بعد از کراتین، موهایتان را نشویید.

2. برای شستن موها از شامپوهای بدون سولفات و مخصوص موهای کراتینه استفاده کنید.

3. تا جایی که ممکن است شستشوی موها را کاهش دهید. چون شستشوی مداوم موها عمر کراتینه را کم می‌کند.

4. بعد از شستن مو حتما از ماسک مو و نرم کننده استفاده کنید.

5. تا سه روز بعد از انجام کراتینه از بستن موها با کش سر، گیره و هر نوع آنها خودداری کنید. چون یک ماده خارجی روی موهایتان قرار گرفته و در صورت بستن با کش، ممکن است مو دچار شکستگی شده و حالت دار شود.

6. اگر پس از مدتی در قسمت انتهایی موها مشاهده کردید که تارهای مو دو شاخه شدند، حدود یک سانتی‌ متر از انتهای ساقه مو را کوتاه کنید.

7. بهتر است در هنگام شب موهای خود را به آرامی ببندید یا درون کاور نرمی قرار دهید تا موها زیر بالش نمانده و کشیده نشوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *