مراقبت های پوستی

راهکار هایی برای مراقبت از پوست چرب و جوش دار

مراقبت از پوست چرب و جوش دار

پوست مهم ترین عضو ظاهری هر فرد است و داشتن پوستی سالم، شاداب و زیبا آرزوی هر فردی است که با مراقبت از آن میتواند به هدف خود دست یابد. ما در این مطلب با پاسخ به چند سوال به افرادی که پوست چرب و جوش دار دارند راهکاری های مراقبت از پوست شان را ارائه می دهیم تا به هدف خود برسند و پوستی شاداب و سالم داشته باشند .
• چگونه تشخیص دهیم که پوست مان چرب است ؟
• چرا افرادی که پوست چرب دارند بیش تر جوش میزنند ؟
• برای مراقبت از پوست چرب و جوش دار چه کارهایی الزم است انجام شود تا شادابی را به پوست برگردانیم ؟


• چگونه تشخیص دهیم که پوست مان چرب است ؟


راه های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تشخیص دهید که پوستتان چرب است .

روش تشخیصی با پوست خالص است

برای انجام این روش ابتدا باید صورت خود را با یک شوینده به آرامی بشویید و سپس به ملایمی خشک کنید بعد از شستشوی صورت خود از استفاده از هر گونه محصول از قبیل مرطوب کننده ، کرم ، سرم و … بر روی پوست صورت خود جلوگیری کنید. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه برای تشخیص پوست چرب باید این قسمت از صورت را چک کنید یعنی گونه ها ، چانه ، بینی و پیشانی. وقتی بعد از گذشت ۳۰ دقیقه پوست خود را چک کردید و اگر پیشانی ، بینی و گونه های شما حالت براق داشت دارای پوست چربی هستید.


استفاده از پک دستمال کاغذی

با استفاده از این روش بسیار سریع می توانیم تشخیص دهیم که پوست مان چرب است . برای تشخیص نوع پوست با استفاده از این روش باید یک پد که خشک است یا دستمال کاغذی را بر روی پوست صورت خود به طور کامل بکشید و پدی که بر روی پوست خود کشیده اید را باید زیر نور قرار دهید و مشاهده کنید مقدار چربی که روی آن جمع آوری شده است به چه مقدار است در صورتی که قسمت های زیادی از پد یا دستمال کاغذی چرب شده بود شما دارای پوست چربی هستید. البته به آرامی این کار را انجام دهید .


همچنین روش های دیگری برای تشخیص پوست چرب وجود دارد از جمله :

ظاهر پوست های چرب همیشه برق می زنند. همچنین اگر منافذ پوست بزرگ باشند نشانی دیگر از چرب بودن پوست است. به علاوه می توانید پوست خود را به آرامی نیشگون بگیرید اگر روی پوست هیچ اتفاقی نیفتاد یا پوست سریع به حالت اول خود بازگشت دارای پوست چربی هستید.


• چرا افرادی که پوست چرب دارند بیش تر جوش میزنند؟


به دلیل اینکه افرادی که پوست شان چرب است منافذ پوست بزرگ تری دارند و پوست حالت براق دارد نفوذ گرد و غبار و آلودگی به منافذ پوست آسان تر است بنابراین پوست شان زودتر جوش می زند . هم چنین در افراد دارای پوست چرب ترشح چربی شان بیش از حد است و غدد چربی به صورت فعال کار می کند.
مراقبت از پوست چرب و جوش دار


• برای مراقبت از پوست چرب و جوش دار چه کارهایی الزم است انجام شود تا شادابی را به پوست برگردانیم؟


شستشوی صورت دارای اهمیت بسیار است پس در شستشوی صورت به این نکته توجه داشته باشید که از شوینده های غیر صابونی استفاده کنید . برای اینکه چربی اضافی پوست صورت خود را پاک کنید و به بسته شدن منافذ پوست خود جهت جلوگیری از خروج چربی اضافی کمک کنید صورت خود را با با آب ولرم و شوینده مخصوص بشویید.
شستشوی صورت باید در شبانه روز دو بار انجام شود یک بار صبح ها بعد از بلند شدن از خواب و دفعه دوم شب ها قبل از خواب که این عمل همچنین از جمع شدن چربی و فعالیت باکتری های ایجاد کننده جوش جلوگیری می کند.


از تونر هایی استفاده کنید که به کم کردن چربی پوست شما کمک کند :

استفاده از تونرها برای مراقبت از پوست خیلی مفید هستند بنابراین استفاده از تونرهایی که مختص پوست چرب هستند منافذ پوستی را به صورت عمیق پاک می کنند و هم چنین ترکیباتی دارند که این ترکیبات چربی پوست را کاهش می دهند و همچنین براقیت حاصل از چربی اضافی را کاهش می دهد علاوه از تونر هایی استفاده کنید که به کم کردن چربی پوست شما کمک کند .

استفاده از آبرسان و مرطوب کننده ها ضروری است :

این تصور درستی نیست که افرادی که پوستشان چرب است به استفاده از مرطوب کننده و آبرسان ها نیاز ندارند چرا که این دو محصول به مراقبت از پوست چرب کمک شایانی می کنند.


استفاده از ضد آفتاب به مراقبت از پوست چرب کمک می کند :

استفاده از ضد آفتاب از پوست صورت در برابر اشعه خورشید مراقبت می کند اما در انتخاب ضد آفتاب به این نکته توجه داشته باشید که مختص پوست چرب باشد یعنی فاقد چربی یا چربی کم باشد همچنین دارای بافتی سبک باشد و بر روی پوست صورت زود جذب شود برای اینکه منافذ پوست هم بسته نشود از ضد آفتاب فاقد رنگ استفاده کنید.


استفاده از ماسک های کنترل کننده چربی به مراقبت از پوست کمک می کند :

استفاده از این ماسک ها به کاهش چربی اضافی پوست تا حد زیادی کمک می کند و باعث شفافیت پوست می شود .
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *