سلامت و زیبایی

راه های جلوگیری از شوره سر!

جلوگیری از شوره سر

در میان مشکلات رایجی که ممکن است در افراد مختلف برای پوست و مو به وجود بیاید، شوره زدن موی سر می باشد. شوره زدن موها مضر نیست و هیچ عارضه جانبی ندارد. شاید برایتان سوال باشد که بدانید چرا موی سر شوره می زند؟! چگونه می توان از شوره زدن موها جلوگیری کرد؟! آیا شوره موها نشانه ای از یک بیماری است؟!

اگر می خواهید به صورت کامل بدانید شوره سر چیست و چگونه می توان از افزایش آن جلوگیری کرد با ما همراه باشید.

1-شوره سر چیست؟!

در مرحله اول لازم است بدانید که شوره سر چیست و چرا به وجود می آید! شوره سر در واقع از تجمع سلول های مرده پوست سر در میان موها به وجود می آید و معمولا هیچ ضرری ندارد.

همانگونه که می دانید یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در زیبایی چهره موها می باشند که تجمع شوره ها روی موها و ریختن آنها روی شانه و لباس هایتان باعث می شود موهایتان آنگونه که باید زیبا و جذاب به نظر نرسد.

ایجاد شوره های سر در سنین مختلف دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در ادامه به بررسی آنها و راه حل هایشان خواهیم پرداخت.

جلوگیری از شوره سر

2-از محصولات مراقبتی و بهداشتی نامرغوب استفاده نکن!

یکی از مهم ترین عواملی که در ایجاد و تشدید شوره های موی سر استفاده از محصولات بهداشتی بی کیفیت و فیک است. این محصولات از ترکیبات شیمیایی مضر برای پوست و مو ساخته شده اند که در استفاده طولانی مدت آسیب های شدیدی به موهایتان وارد می کنند و باعث بیشتر شدن شوره های سر می شوند.

هدف استفاده از محصولات مراقبتی و بهداشتی، زیبایی و سلامت پوست و مو است اما با استفاده از محصولات فیک و بی کیفیت که تنها ویژيگی مثبت آنها قیمت مقرون به صرفه آنها می باشد و به شدت می تواند به سلامتی موهایتان آسیب برسانند.

توصیه می شود اگر قصد استفاده از محصولات بهداشتی دارید حتما از یک فروشگاه معتبر محصولات با کیفیت و اورجینال خریداری کنید و استفاده کنید تا از زیبایی و سلامتی پوست و موی خود اطمینان داشته باشید.

3-موهایت را شانه بزن!

شاید کمی برایتان عجیب باشد و بپرسید که شانه زدن موها چه ارتباطی با رفع شوره های سر دارد؟! اما در جواب باید گفت که شانه زدن مرتب موهایتان از تجمع سلول های مرده پوست سر در میان موها جلوگیری می کند و مانع ایجاد و تشدید شوره ها در لا به لای موهایتان می شود.

توجه داشته باشید که پوست سر بسیار حساس و آسیب پذیر است و در صورت استفاده از شانه، آن را بسیار آرام روی موهای خود بکشید تا به پوست سرتان آسیب نرسد.

غیر اصولی شانه کردن موها علاوه بر رفع نشدن شوره سر باعث ضعیف شدن ریشه موها و شروع ریزش موهایتان نیز می شود.

جلوگیری از شوره سر

4-به خودت استرس وارد نکن!

هنوز ارتباط مستقیم استرس با تشدید و ایجاد شوره سر ثابت نشده اما مادر تمام بیماری های پوستی و موها به استرس ارتباط زیادی دارد.

وارد شدن استرس زیاد در خیلی از افراد باعث شروع ریزش موها و در بعضی باعث تشدید شوره سر می شود.

برای جلوگیری از ایجاد شوره سر راه کار های زیادی وجود دارد که در کنار همه این روش ها سعی کنید به خودتان استرس وارد نکنید چون زیبایی و سلامت پوست و موهایتان به خطر می افتد.

بعضی از افراد موقعی که استرس زیادی دارند به وضوح تاثیر آن را بر تشدید ریزش موها و شوره زدن احساس می کنند این افراد باید بیشتر استرس خود را کنترل کنند و راه های دیگر جلوگیری از شوره سر را جدی بگیرند. این افراد پوست سر حساسی دارند و باید بیشتر به فکر سلامتی خود باشند.

5-شوره سرت از کدام نوعه؟!

شوره سر ممکن است در سنین مختلف و در شکل و مقدار متفاوتی به وجود بیایند که از میان آنها به دو نوع بسیار رایج می پردازیم.

نوع اولی که به آن اشاره می کنیم شوره خشک است. شوره خشک به صورت دانه های ریز و سفید هستند که در فصل زمستان مقدار آن تشدید می شود چون وارد شدن از یک فصل گرم به سرد باعث مردن سلول های پوست سر و تشدید ریزش آن می شود.این نوع شوره همان گونه که از اسمش نمایان است دانه ریز و خشک هستند.

نوع دومی که معرفی می کنیم شوره پوست چرب می باشد که این نوع شوره به دلیل غددی که در زیر پوست وجود دارند ایجاد می شود. این غده ها وظیفه ترشح ماده ای را دارد که اگر به مقدار زیاد ترشح شود باعث چرب شدن پوست سر و ریزش آن به صورت دانه های درشت می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *