سلامت و زیبایی

یوگای صورت چیست ؟ و مزایا و مضرات آن

یوگای صورت چیست ؟ و مزایا و مضرات آن

از بین بردن چین و چروک های صورت یکی از مسائلی است که برای همه ی افراد اهمیت دارد. پزشکان و متخصصین پوست زیادی مشغول به تولید کرم ها و سرم هایی برای از بین بردن چین و چروک های صورت هستند. احتمالا تا به حال در مورد یوگای صورت شنیده اید. تمرینات یوگای صورت مختص به عضلات صورت است و همان اصول یوگا بر آن حاکم است یعنی با انجام این تمرین ها عضلات صورت حالت سفت و محکم پیدا می کند. خالق یوگای صورت (خانم فومیکو تاکاتسو) گفته است که با چند دقیقه انجام حرکات کششی در روز افتادگی عضلات صورت از بین می رود و این تمرینات موجب صاف شدن خطوط صورت و رفع افتادگی پلک ، شکل گرفتن گونه ها، سفت شدن گردن و …. می شود.

یوگای صورت، روندی رو به رشد است که مدعی کشیدن پوست و بهبود کیفیت آن، نیازی به جراحی، تزریق دارو یا استفاده محصولات مراقبتی گران ندارد. البته بسیاری از افراد جهت به حداقل رساندن ابتلای خود به بیماری کووید ۱۹،از انجام فرایند مربوط به زیبایی و صورت اجتناب می کنند و برخی جهت به دست آوردن ظاهری جوان تر بهره می برند. ورزش یوگای صورت یک روش عالی برای قرار دادن عضلات صورت است هدف از انجام تمرینات، جوان و سفت نگه داشتن ظاهر صورت و کشیدن پوست نواحی دچار افتادگی است. افرادی که به معجره ی یوگا صورت ایمان دارند می گویند که باعث می شود پس از تنش هایی که روزانه تحمل می کند آرامش پیدا کند و عضلات صورت به حالت عادی خود برگردد. این افراد بر این باور هستند که اگر یوگای صورت درست انجام شود پوست از کرم و بوتاکس های جلوگیری از چین و چروک بی نیاز می شود و شفافیت به جوانی خود را پیدا می کند. بهبود توانایی تمرکز و خلق و خو از مزایای یوگا به شمار می رود. افرادی که یوگا کار می کنند معمولا پر انرژی و خوشحال به نظر می رسند.

مزایای یوگای صورت

باعث کاهش چین و چروک های نه چندان عمیق صورت و بهبود شکل و حالت عضلات پوست صورت می شود . جریان خون را تحریک می کند و به تسکین دردهای ناحیه ی صورت و سر کمک می کند. همچنین یکی دیگر از مزایای یوگای صورت کاهش فشار چشم و ریلکش شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی است . البته یوگا مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به آنها می پردازیم .

1. باعث صاف شدن و نرمی پوست و باعث آرامش عضلان صورت، عضلات فک ابرو و پیشانی می شود.

2. به ارامش و برگشت خاصیت کشسانی عضلات کمک می کند.

3. باعث سفت شدن ماهیچه های صورت و خون رسانی و جاری شدن خون تازه درون رگ های پوست می شود.

4. سموم و آلودگی ها و از منافذ پوست به صورت عرق خارج شده و سلول های صورت تمیز می شود .

5. رنگ و ظاهر پوست به مرور زمان درخشان و شفاف می شود و چهره ی شادابی به ارمغان می آورد .

مضرات یوگا

تمرینات یوگا تا زمانی که وقت و انرژی زیادی صرف آن شود و تسلط کافی بر روی آن داشته باشید ساده خواهد بود و تاثیرات مثبتی را هم به همراه دارد. در واقع یوگا دارای تمرینات بسیار فنی است که باید حتما تکنیک های انجام این تمرینات را به درستی یاد بگیرید و در هنگام انتخاب روش های مختلف یوگا حتما به شخصیت درونی و تمایلاتی که دارید توجه داشته باشید و متناسب با این ویژگی ها تمرینات یوگا را انتخاب کنید. زیرا با انجام یک حرکت اشتباه ممکن است جنبه ها و تمایلات منفی شما را تقویت کند و در نهایت یوگا تاثیر مثبتی بر روی جسم و ذهن شما نخواهد داشت . یوگا ورزشی است که هم تاثیرات مثبت و منفی را در کنار هم دارد و اگر روش های چگونگی انجام تمرینات یوگا را به درستی انجام ندهید و اطلاعات غلطی در رابطه با یوگا داشته باشید، ممکن است با عوارض جانبی و مضرات یوگا مواجه شوید .

یوگای صورت چیست ؟ و مزایا و مضرات آن

تمرینات ساده برای کاهش چین و چروک ، سردرد و بی خوابی یا عفونت سینوسی زبانتان را بیرون بیاورید و به مدت ۶ ثانیه به همین صورت بمانید. بهتر است آنقدر ادامه دهید تا اشک از چشمانتان جاری شود. درحالی که لب هایتان را غنچه کرده اید لبخند بزنید. دهانتان را به شکل (او) انگلیسی باز کنید و با این صورت نگه دارید با انجام یوگای صورت به صورت مداوم عضلات خود را تقویت خواهید نمود و آثار و نشانه های بالارفتن سن از صورتتان دور کنید. البته این سه ورزش به تنهایی آثار بالا رفتن سن جلوگیری نخواهد کرد و برای آنکه پوستی جوان و شفاف داشته باشید به تغذیه یتان اهمیت بدهید و از در معرض قرار گرفتن خورشید جلوگیری کنید و از ورزش های صورت غافل نشوید. قبل از شروع ماساژ لازم است صورت خود را از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک کنید. قبل از شروع صورت خود را با فیس براش به صورت عمیق شستشو بدهید و آن را با حوله نرم خوب خشک کنید. همیشه با دست و صورت تمیز شروع کنید. از روغن یا کرم های مغذی استفاده کنید تا انگشتانتان راحت بچرخند بدون اینکه لیز شوند. روغن یا سرم هایی که به شما معرفی می کنیم تا عمیق تر جذب شوند: روغن نارگیل محبوب ترین روغن ماساژ صورت ، روغن دانه گل رز روغن جوجوبا نرم کننده ی قوی صورت ، روغن آرگان مخصوص ماساژ صورت .

حلقه های دور چشم

این ورزش گردش اکسیژن را تقویت می کند و پف کردگی را کمتر می کند. اول انگشتان حلقه خود را در قسمت داخلی ابرو های خود قرار دهید . دوم به آرامی انگشتان خود را به سمت بیرون ابروهای خود بزنید. سوم برای چند ثانیه شقیقه های خود فشار دهید. چهارم به ضربه زدن به بالای استخوان گونه و گوشه ی داخلی چشم ادامه دهید . این تمرین را ۳۰ ثانیه ادامه دهید. این تمرین عضله فرونتالیسا را که عضله ی بزرگ جلوی پیشانی شماست را شل می کند .

نرم کننده ی عضله ی ابرو

نوک انگشتان تان را در مرکز پیشانی، به سمت داخل قرار دهید . همانطور که انگشتان خود را به سمت شقیقه ها حرکت می دهید ، به آرامی نوک انگشتان خود را روی پیشانی خود فشار دهید. انگشتانتان را رها کنید و ۳۰ ثانیه ادامه دهید .

تاثیر یوگای صورت ماساژ گردن

سر خود را کمی به عقب خم کنید. انگشتان خود را در بالای گردن خود قرار دهید. هنگامی که انگشتان خود را به سمت استخوان ترقوه پایین می برید فشار ملایمی وارد کنید. قبل از اینکه انگشتان خود را رها کنید چند ثانیه به استخوان ترقوه فشار دهید. ۳۰ ثانیه ادامه دهید(این ورزش و یوگا صورت به خالی شدن لنفاوی را زیاد و تنش گردن را کمتر می کند. به افتادگی پوست اطراف و فک و گردن کمک می کند) .

ضربه زدن به صورت

از پیشانی تان شروع کنید و از نوک انگشتان تان تمام طول صورت خود را به سمت فک خود ادامه دهید. سپس به قسمت جلوی گردن و روی شانه های خود ضربه بزنید. سپس در امتداد پشت گردن به سمت سر خود حرکت کنید. در نهایت کف دست خود را به هم بمالید تا گرما ایجاد شود. دست های خود را روی صورت جمع کنید و چندین نفس عمیق بکشید (ضربه زدن باعث آرامش و افزایش گردش خون می شود و درگیر شدن در این تمرین مغذی به شما کمک می کند تا احساس آرامش و شادی بیشتری داشته باشید).

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *