سلامت و زیبایی

تفاوت کانتور و کانسیلر چیست؟

فرق کانسیلر با کانتور چیست؟

تفاوت کانتور با کانسیلر چیست ؟ یکی از تکنیک هایی که اخیرا در آرایشگری مورد توجه قرار‌ گرفته‌ است کانتور کردن یا کانتورینگ است. لازم است ابتدا فرق کانتور و کانسیلر را بدانید تا بتوانید یک آرایش بی عیب و نقص را انجام دهید همیشه به یاد داشته باشید که آرایشگری و میکاپ زیبا یک هنر است. در اینجا درمورد کانتورینگ و شیوه ی کانتور کردن صورت و انوع کانتور و همچنین کانسیلر و انواع کانسیلر پرداخته و تفاوت آنها را برای شما بیان می کنیم. در ادامه میتوانید با انواع نقد و بررسی کانسیلرهای مختلف آشنا شوید تا بهترین کانسیلر را انتخاب کنید.

برای اینکه بتوانید یک آرایش کامل و زیبا و بدون عیب و نقص داشته باشید بهتر است تکنیک های مختلفی که در آرایش کردن مورد استفاده قرار می گیرد را یاد بگیرید و سپس بسته به  حالت چهره و رنگ پوست، این تکنیک های آرایشی را به بهترین شکل ممکن استفاده کنید تا نتیجه نهایی آرایشتان عالی و زیبا باشد. کانسیلر هم دارای مدل های زیاد و متنوعی است که می توانید بر اساس نوع پوست، بهترین و مناسب ترن مدل کانسیلر را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار بدهید . در این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید کیفیت بیشتری به آرایشتان ببخشید و زیباییتان را زیاد تر کنید. برای اینکه به آرایشی بی نقص تر دست یابید باید حتما در مورد لوازمی که از آن استفاده می کنید و بهترین آنها اطلاعاتی داشته باشید. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید .

کانتور چیست و انواع مدل های آن

مورد استفاده قرار گرفتن رنگهای تیره و روشن و سایه زدن با کرم های مخصوص در آرایشگری را کانتورینگ می‌گویند. با کمک رنگ های تیره یا روشن سعی در برجسته کردن قسمت هایی از صورت و بدن می‌شود. مثلاً گونه‌ها را برجسته‌تر کرده یا بینی را باریک‌تر و یا پیشانی را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. بدین ترتیب بخش‌هایی از صورت بهتر و زیبا تر قابل مشاهده خواهد بود. برای اینکه چهره‌تان طبیعی‌تر دیده شود باید اصول خاص کانتورینگ صورت را یاد بگیرید و تفاوت کانتور و کانسیلر را نیز بدانید. شاید جالب باشد بدانید که کانتور کردن فقط به الان مربوط نشده و از قرن شانزدهم مورد استفاده قرار گرفته شده است. در قدیم از گچ و دوده برای این کار استفاده می‌کردند.

تفاوت کانتور و کانسیلر | انواع کانتور

اگر بخواهیم کانتورها را به چند دسته ی کلی تقسیم کنیم، کلا کانتور به دو دسته پودری و کرمی تقسیم می‌شود. کانتورها نیز برندهای مختلف و حتی رنگ ها و تن رنگی متفاوتی دارند که با توجه به نیاز پوست باید خریداری و استفاده شوند.

کانتور پودری کمی حرفه‌ای‌تر است. اگر آماتور هستید توصیه می‌کنیم از کرم پوردهای پودری استفاده نکنید. این کانتور مات بوده و حالت مات روی پوست ایجاد می‌کند. کانتورهای کرم مانند برای افراد عادی و آماتور راحت تر هستند. این کانتورها یا به شکل کرم بوده یا به شکل پالت و یا حالت استیک دارند.

روش کانتور کردن صورت

آماده سازی پوست برای کانتور کردن: اول باید به پوست صورت خود پرایمر بزنید. بعد از آن کرم پودر زده و تمامی پوست صورت را با کرم پودر پوشش دهید. بعد از آن باید با یک کانسیلر لک‌های پوست و زیر چشم‌ها را بپوشانید. بعد از آن نوبت یک تثبیت‌کننده خوب است تا آرایشتان را ثابت کند. حالا دیگر پوستتان آماده است تا کانتور روی آن انجام دهید. تثبیت‌کننده‌های آریشی به صورت پودر یا اسپری در بازار موجود و قابل خرید است. پس از تمام شدن کانتور و فید کردن آن می‌توانید از تثبیت‌کننده پودری استفاده کنید.

کانسیلر چیست؟

الان که فهمیده اید کانتور چیست بهتر است کانسیلر را نیز بشناسید و تفاوت کانتور و کانسیلر را نیز بدانید. کانسیلر محصولی برای پوشاندن لکه‌های پوست و تیرگی‌های زیر چشم‌ها است. کانسیلر دو مدل ساده و رنگی دارد. از نوع ساده آن برای رفع تیرگی زیر چشم و از نوع رنگی آن برای برای پوشاندن کبودی و جای جوش استفاده می‌شود. برای مثال از رنگ نارنجی برای پوشاندن کبودی و از رنگ سبز برای قرمزی جوش استفاده می‌شود.

از این محصول می‌توانید برای خط‌ های خنده عمیق هم استفاده کنید. برای روی چانه و پیشانی و تیغه بینی نیز از کانسیلر استفاده کنید. برای برجسته‌تر نشان دادن لب‌ها نیز می‌توانید در اطراف لب و خط لب از کانسیلر استفاده کنید. از کانسیلر می‌توانید زیر خط گونه نیز بزنید تا خط گونه را ببشتر و عمیق تر نشان دهید.

انواع کانسیلر

کانسیلر مایع

پر طرفدارترین نوع کانسیلر می باشد که استفاده از آن ساده می باشد و پوشش دهی خیلی خوبی دارد.

کانسیلر مایع بورژوا

کانسیلر استیکی یا نیمه جامد

این نوع از کانسیلر برای پوست های خشک مناسب است و لایه نسبتا ضخیمی درست می کنند و تمامی منافذ پوست را در بر می گیرد به همین دلیل برای پوست های چرب مناسب نمی باشد و پوشش دهی مناسبی دارد.

کانسیلر کرمی

در پالت های کوچک با رنگ بندی های متنوعی قرار دارد. پوشش دهی خوبی دارد و برای پوشش دادن تیرگی های پوست عملکرد خوبی دارد و برای تمامی پوست ها مناسب است.

کانسیلر رنگی

از نوع کانسیلرها برای یکدست شدن رنگ پوست استفاده می شود. پوشش دهی خوبی در برابر جوش ها و لکه های تیره  دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *